Czy muszę ćwiczyć, będąc na diecie?

Czy muszę ćwiczyć, będąc na diecie?

To pytanie pada często w gabinecie od osób zastanawiających się nad przejściem na dietę redukcyjną. Czy treningi są niezbędne w czasie odchudzania?

Odpowiedź brzmi ZAZWYCZAJ NIE! 💁‍♀️ Aby zmniejszyć masę ciała musimy wprowadzić deficyt energetyczny, czyli spożywanie mniejszej ilości energii niż jest wydatkowana. 📉 Można to zrobić poprzez zmniejszenie ilości spożywanych kalorii lub/i poprzez zwiększenie wydatkowanej energii. 

Choć ćwiczenia nie są zazwyczaj niezbędne, to jednak połączenie diety redukcyjnej z aktywnością fizyczną daje najczęściej bardzo dobre efekty i przyśpiesza osiągniecie celu. 🎯 Włączenie regularnej aktywności fizycznej bywa też nieodzowne w niektórych przypadkach klinicznych, np. u osób z insulinoopornością.

Dodatkowo:

Ćwiczenia pomogą ujędrnić skórę i ukształtować sylwetkę.

Aktywność fizyczna pozwala na utrzymanie tkanki mięśniowej podczas odchudzania, a gubienie tkanki tłuszczowej.

Dzięki zwiększeniu udziału masy mięśniowej, wzrasta zapotrzebowanie energetyczne, ponieważ mięśnie potrzebują więcej energii niż taka sama ilość tkanki tłuszczowej.

Aktywność fizyczna po zakończeniu odchudzania będzie pomagała utrzymać masę ciała po skończonej redukcji i pomoże zapobiec efektowi jo-jo.

Pamiętajcie, że aktywność fizyczna to NAWYK, który trzeba wykształtować, wymaga nieco czasu i silnej woli. W jego wypracowaniu bardzo pomaga znalezienie takiej aktywności, która sprawia nam przyjemność, a nie jest dla nas przykrą koniecznością.

#PytaniaDoDietetyka #AktywnośćFizyczna #DietaBezTajemnic

Kontakt centrala
tel.:
502 661 260
e-mail:
biuro@bonne-sante.pl
Dla pacjenta
© 2023 Bonne Santé: odzyskaj zdrowie i atrakcyjną sylwetkę. All rights reserved