Metamorfoza Pani Marii - uczestniczki projektu "RozkFITnij na wiosnę"

"Trzy lata temu urodziłam piękną córeczkę, jednak trudności w ciąży i późniejsze wyzwania związane z macierzyństwem, i dodatkowo z pandemią, utrudniały mi powrót do formy sprzed ciąży. Kiedy zobaczyłam ogłoszenie o projekcie #rozkFITnijnawiosnę, pojawił się promyk nadziei na zmianę na lepsze." - napisała w zgłoszeniu konkursowym pani Maria, która jest czynną zawodowo pielęgniarką w pełnym wyzwań środowisku szpitalnym.

Pani Maria przez okres 8 tygodni walczyła o zmianę swojej sylwetki i lepsze samopoczucie pod okiem dietetyka z Gabinetu Dietetycznego Bonne Sante w Kielcach – Anny Pięty oraz trenera personalnego z Siłowni i Klubu Fitness Endorfina w Kielcach - Katarzyny Czai. 

Łączny wynik: -7,1 kg
a
Pani Mario, czy jest Pani zadowolona z efektów metamorfozy?

Jestem bardzo zadowolona. Choć w planach mam zrzucenie o wiele więcej kilogramów, to jak na tak krótki czas trwania metamorfozy, wynik -7,1 kg oceniam na bardzo dobry.

Czy udawało się Pani trzymać zaleceń dietetyka i ustalonego planu dietetycznego podczas 8-tygodniowej współpracy?

Niestety różne przeszkody pojawiły się po drodze - niespodziewany wyjazd męża w delegację, brak pomocy przy opiece nad dzieckiem, choroba. Mimo wszystko efekty metamorfozy są widoczne, co najbardziej mnie cieszy. Starałam się angażować w proces odchudzania najbardziej, jak było to możliwe w tamtym momencie. Biorąc jednak pod uwagę to, ile obowiązków mam na co dzień, musiałam ważyć co jest w danym czasie priorytetem.

Czy regularny kontakt z dietetykiem okazał się pomocny?

Cotygodniowy kontakt z dietetykiem był bardzo pomocny. Motywował do przestrzegania zaleceń, pozwalał również oceniać na bieżąco czynione postępy. Pomiar na magicznej wadze pokazywał rzeczywiste rezultaty wprowadzonych zmian w diecie i treningów, widziałam jak z tygodnia na tydzień zmienia się skład mojego ciała. Zapisywanie codziennych posiłków pozwalało na wspólną ocenę tego, co rzeczywiście zjadam i nie raz wprawiało mnie w zdziwienie to, że naprawdę duża porcja przewidziana na jeden posiłek była dla mnie wręcz za duża, a mimo to kalorycznie dozwolona. Poza tym Pani Ania jest przemiłą i bardzo pomocną osobą, chętnie dzieliła się swoją wiedzą i ciekawymi pomysłami na posiłki.

Nad Pani przemianą czuwała także trenerka z Siłowni i Fitness Klubu Endorfina w Kielcach, Katarzyna Czaja. Jak przebiegała Wasza współpraca?

Pani Kasia od początku wzbudziła moje zaufanie i sympatię. Na początku wszystko szczegółowo wyjaśniła, opowiedziała jak będą wyglądać nasze treningi, oprowadziła mnie po siłowni. Starała się dobierać ćwiczenia na różne partie ciała, tak aby móc funkcjonować następnego dnia bez większych zakwasów, ale jednocześnie by efekty były możliwie szybko widoczne. Nie zabrakło też humoru i ciekawych rozmów. 

Zmiany zewnętrzne widać gołym okiem, a jakie zaszły zmiany wewnętrzne?

Więcej radości, zadowolenia z siebie, pogodnych myśli na kolejne tygodnie. Jestem też ciekawa, jak to wszystko zaowocuje dalej.

Patrząc z perspektywy czasu... Było warto?

Na 200% było warto! Zmiany w życiu są potrzebne, żeby zmienić optykę na wszystko co nas dotyczy, nie popadać w stagnację i po prostu dawać sobie szansę na lepsze, a także na nowe.

Co było dla Pani największym zaskoczeniem w przebiegu metamorfozy?

Sam fakt, że zostałam wybrana do programu. Nie każdy miał takie szczęście 😉

"Podczas współpracy z Panią Marią skupiałyśmy się głównie na wypracowaniu regularności w spożywaniu posiłków. Efekty diety zwłaszcza w pierwszych tygodniach były naprawdę imponujące. Już na samym początku Pani Maria musiała sobie poradzić z utrzymaniem diety podczas weekendowego wyjazdu. Przestrzeganie diety, gdy nie mamy do dyspozycji kuchni i swoich produktów jest naprawdę trudne, a mimo to Pani Marii udało się uzyskać efekt -1,5kg w ciągu tygodnia! Największą trudnością w przestrzeganiu zaleceń okazały się niestety słodycze, które utrudniały redukcję masy ciała w kolejnych tygodniach." - mówi dietetyk.

Przemiana Pani Marii jest częścią projektu #rozkFITnijnawiosnę organizowanego przez Gabinet Dietetyczny Bonne Santé w Kielcach przy współpracy z Siłownią i Klubem Fitness Endorfina Platinium w Kielcach. Pozostali partnerzy akcji: Salon fryzjerski MKeratin, Salon piękności Rok Styl Studio, Sklep odzieżowy Manufaktura Stylu, Fabryka Relaxu, Kwiaciarnia BierzGoBukiet, Świętokrzyskie Pogotowie Weselne, Sylwia Stachera Fotografia.

 

ODKRYJ SIEBIE NA NOWO

  • Cotygodniowe spotkania, to dzięki nim na bieżąco widzisz swoje sukcesy i planujesz dalszą kurację. Dietetyk jest z Tobą za każdym razem, kiedy tego potrzebujesz.
  • Indywidualna dieta, każdego tygodnia planujemy ją specjalnie dla Ciebie sprawiając, że posiłki są smaczne i proste, dzięki temu masz czas na swoje obowiązki, a dieta żyje tym samym rytmem co Twój dzień.
  • Wsparcie i motywacja, zmienisz nawyki na stałe, bez obowiązkowej suplementacji, bez rygorystycznych diet, od teraz jesteś pod opieką profesjonalisty to daje Ci gwarancję troski o Twoje zdrowie, samopoczucie i bezpiecznej dla zdrowia kuracji.

Kontakt centrala
tel.:
502 661 260
e-mail:
biuro@bonne-sante.pl
Dla pacjenta
© 2023 Bonne Santé: odzyskaj zdrowie i atrakcyjną sylwetkę. All rights reserved