Metamorfoza dwóch braci: Oskara i Huberta [-38 kg]

Dwaj bracia - 16-letni Oscar i 22-letni Hubert są przykładem na to, że przy wsparciu najbliższych osób i konsekwentnym działaniu można osiągnąć założony cel i uzyskać zdrową i atrakcyjną sylwetkę. Oskar schudł 16 kg i znacznie poprawił swoją kondycję fizyczną.  Hubert obniżył masę ciała o 22 kg  i przede wszystkim zyskał prawidłowe nawyki żywieniowe.

Jak wyglądały początki zmiany nawyków żywieniowych?

Początki kuracji nie były łatwe, ze względu na dużą ilość zmian, jakie musieliśmy wprowadzić w naszym sposobie żywienia. Wcześniej popełnialiśmy sporo błędów, które doprowadziły nas do nadwagi m.in. spożywaliśmy za dużo słodyczy, smażonych produktów czy jedliśmy późnymi wieczorami. Co ważne, że będąc na kuracji w Bonne Santé Pani dietetyk zawsze dbała o to, abyśmy nie byli głodni, proponowała zdrowe zamienniki tradycyjnych dań i przekąsek, co spowodowało, że z czasem dieta stała się bardzo przyjemna.

Kto wspierał Was w trakcie kuracji?

Bardzo wiele zawdzięczamy naszej mamie bez której proces jaki przeszliśmy nie byłby możliwy. To Ona cały czas nas wspierała, motywowała i pomagała przy przygotowywaniu posiłków. Bardzo jej za to dziękujemy.

Jak pomógł Wam cotygodniowy kontakt z dietetykiem Bonne Santé?

Cotygodniowe wizyty w gabinecie Bonne Santé były dla nas istotnym elementem kuracji. Regularne spotkania mobilizowały nas  do dalszej pracy nad sobą. Z tygodnia na tydzień widzieliśmy efekty, a dodatkowo mieliśmy pewność, że dietetyk troszczył się o nas, służąc radą, wsparciem i cennymi wskazówkami.

Jak rówieśnicy zareagowali na zmianę Waszych sylwetek?

Zarówno rówieśnicy moi,  jaki i Huberta, ale także rodzina - wszyscy byli bardzo zaskoczeni - mówi Oscar.  Wcześniej widzieli we mnie otyłego chłopaka o dość niskim wzroście, a teraz, gdy schudłem 16 kg, to niektórzy nie poznają mnie na ulicy, bo twierdzą, że mój wygląd zmienił się o 180 stopni. Wszyscy gratulują nam silnej woli i ambicji w dążeniu do wyznaczonego celu - mówi Hubert.

Jakie korzyści zauważyliście po zredukowaniu 16 i 22 kg?

Mam o wiele lepszą kondycję i dzięki temu jeszcze większą przyjemność przynosi mi gra w siatkówkę - mówi Oscar.  Zakupy nowych ubrań są teraz przyjemności, ponieważ znika problem z rozmiarem - podkreśla Hubert. Widzimy również znaczną poprawa samopoczucia, mamy więcej energii na co dzień i chęci do robienia fajnych rzeczy.

Patrząc z perspektywy czasu … Było warto?

Oczywiście! Potwierdzam tą odpowiedź każdego dnia, kiedy widzę się w lustrze i czuję jakie zmiany zaszły w moim organizmie - mówi Oscar. Ponad półroczna przygoda jaką przeszedłem w gabinecie Bonne Santé była bardzo ważną lekcją w moim życiu, która ukształtowała zdrowe nawyki żywieniowe na długi czas - podkreśla Hubert.

Co powiedzielibyście osobom, które ciągle wahają się i boję podjąć decyzję o rozpoczęciu kuracji?

Zdaniem Huberta najważniejszy jest pierwszy krok. Nie warto odkładać pewnych rzeczy na później. Jeśli ktoś zdecyduje się  rozpocząć kurację, na pewno tego nie pożałuje, a efekty jakie zacznie zauważać będą motywowały do osiągnięcia wyznaczonego celu. Oskar uważa, że z pomocą i wsparciem dietetyka jest znacznie łatwiej. W końcu chodzi o nasze zdrowie, więc najlepiej powierzyć je w ręce specjalistów.

Kontakt centrala
tel.:
502 661 260
e-mail:
biuro@bonne-sante.pl
Dla pacjenta
© 2023 Bonne Santé: odzyskaj zdrowie i atrakcyjną sylwetkę. All rights reserved