NASZE ODDZIAŁY

oddziały lubelskie Biłgoraj Dietetyk Biłgoraj

Dietetyk Biłgoraj

ul. Kościuszki 110

telefon: +48 690 674 104
bilgoraj@bonne-sante.pl

+48 690 674 104 umów na wizytę »

Poniedziałek 09:00 - 17:00
Wtorek 11:00 - 19:00
Środa 09:00 - 17:00

Czwartek 12:00 - 20:00
Piątek 08:00 - 16:00

Dietetyk Bonne Santé Biłgoraj
ttttt

aaaa

Mam na imię Katarzyna Anna Szuba – z zawodu i z pasji jestem dietetykiem, z kochania mamą i żoną.

Wykształcenie uzyskałam uczęszczając na Uniwersytet Medycznym w Białymstoku (licencjat) oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny(magister). Doświadczenie zdobyłam odbywając liczne praktyki w szpitalach w czasie studiów a także jako wolontariusz w szpitalu w rodzinnym mieście. Podejmowałam się różnych prac zawodowych – począwszy od asystenta dietetyki w jednej z warszawskich centrum medycznych, następnie spróbowałam swoich sił w cateringu dietetycznym. Później rozpoczęłam pracę jako dietetyk w poradni online oraz jako specjalista ds. żywienia w Akademii Zdrowego Przedszkolaka. 

„W zdrowym ciele – zdrowy duch” to motto w pełni oddaje moje spojrzenie na rolę dietetyki w codziennym życiu ? Swoją energią, wiedzą i doświadczeniem w zakresie żywienia i dietetyki staram się dzielić z innymi! Od 7 lat jestem wegetarianką. Uwielbiam spacery, taniec i życie na pełnej petardzie! Bycie mamą zainspirowało mnie i dodało odwagi by poszerzać swoje horyzonty i o to jestem tu teraz dla Was!

7 powodów dla których warto pić wodę 2020-07-07, 14:30

Nie lubisz pić wody? Często zapominasz o wypijaniu wody? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie 😉

Nie wiem, czy wiesz ale organizm dorosłej osoby w około 60% składa się z WODY.  Woda jest ogromnie ważna dla zdrowia i dobrego samopoczucia!

Już lekkie odwodnienie, na poziomie 1%! może spowolnić pracę Twojego mózgu i przyczyniać się do kłopotów ze zdrowiem – ból głowy, zmęczenie to tylko niektóre z często zgłaszanych dolegliwości.

Oto 7 powodów dla, których warto pić wodę:

  1. Trenujesz koniecznie pij wodę między kolejnymi powtórzeniami 😉 W czasie treningów następuje utrata wody co przekłada się na spadek wydajności treningu, gorszą kontrolę ciała a w ekstremalnych sytuacjach może prowadzić do omdlenia.
  2. Zaparcia to kolejny problem, z którym boryka się wiele osób. Często zła dieta, nieodpowiedni dobór produktów czy zbyt duża ilość błonnika w diecie a mała ilość wypijanej wody może być przyczyną zaparć. Picie wody poprawia perystaltykę jelit, a ich prawidłowa praca ma ogromne znaczenie w usuwaniu zaparć.
  3. Podczas redukcji masy ciała picie wody to podstawa. Wypijana woda nie tylko pomoże w pozbyciu się zbędnych kilogramów, ale również przyspieszy metabolizm. Często jest tak, że choć odczuwamy „głód” okazuje się, że wystarczyło napić się wody i wcześniejsze odczucie mija mimo tego, że NIC nie zjedliśmy!
  4. Remedium na starość 😉To…picie wody! Regularne picie wody odmładza! Poprawia się stan skóry – jest ona bardziej jędrna. Cera staje się bardziej promienna 😊 Koniecznie sprawdzicie sami!
  5. Podczas karmienia piersią oraz czasu ciąży również ważne jest wypijanie odpowiedniej ilości wody! W czasie karmienia piersią zapotrzebowanie to może wzrosnąć aż do 3l/ dobę.
  6. Alkohol = kac 😉 Kac występujący po wypiciu alkoholu często wynika z odwodnienia organizmu. Więc aby go uniknąć pij wodę zamiast gazowanych, słodzonych napoi.
  7. Jesz zdrowe, pełnowartościowe posiłki bogate w błonnik – zadbaj o odpowiednią ilość wody w ciągu dnia. Zbyt duża ilość błonnika i mała ilość wody = zaparcia

Z wodą nie jesteś za pan brat 🙂  Mam dla pewną propozycję – warto skorzystać i wypróbować.
💧Zrób własną wodę smakową – możesz dodać cytrynę, ogórek, miętę, pomarańczę czy truskawki. Bądź kreatywny😋

Nie pamiętasz o piciu wody?  Oto i dla Ciebie wskazówka👇
💧Zaznacz na butelce linie, które będą symbolizowały, ile wody wypić do konkretnej godziny. Dzięki temu łatwiej będzie Ci kontrolować ilość wypijanej wody😎

Do usłyszenia!

Już wkrótce otwarcie Bonne Santé w Biłgoraju 2020-06-05, 08:00

Chcesz schudnąć i poprawić swoje zdrowie? Zapraszamy już w połowie czerwca do Gabinetu Dietetycznego Bonne Santé w Biłgoraju. Zdrowsze życie i szczupła sylwetka są w zasięgu ręki. Wystarczy sięgnąć po rozwiązania, które sprawdziły się już w przypadku tysięcy pacjentów Bonne Santé.

Umów się już dziś na bezpłatną konsultację dietetyczną: tel. 690 674 104. Zapraszamy!