Zdrowe danie, dziecięce gotowanie - edukacja żywieniowa Seniorów

Kolejny cykl zajęć dietetycznych z Seniorami z Dzienny Dom Seniora+ w Kochanówce rozpoczęty!

Już na początku pomysłu zajęć z dietetykiem mieliśmy obawy, czy „wypada” nauczać osoby, które z racji swego wieku mają duże doświadczenie w żywieniu siebie oraz swoich rodzin i zdecydowanie  znają się na prawidłowym przygotowywaniu posiłków lepiej od nas – młodych dietetyczek.   Jednak z drugiej strony docierały do nas sygnały, iż Seniorzy nie zawsze zdają sobie sprawę ze swoich potrzeb związanych z żywieniem. Potrafią gotować, potrafią smacznie gotować! Ale czy potrafią odpowiednio komponować posiłki? Osoby długowieczne to specyficzna grupa społeczna. Grupa, która wymaga odpowiedniego sposobu odżywiania ze względu na zmiany wynikające z procesów starzenia się (brak apetytu, nieodczuwanie smaków i zapachów, zmieniona praca przewodu pokarmowego).

Tym razem na zajęciach zostały wykonane analizy składu ciała oraz degustacja. Tym razem Seniorzy mogli degustować wykonane przez Dietetyk Ewę Wojtaszek drożdżówki z serem i jagodami – bardzo smaczne i pachnące. Okazuje się, że słodka przekąska również może wystąpić wersji fit, która nie zaszkodzi naszej wadze, a będzie pożywna, smaczna i odpowiednia np. na drugie śniadanie.

Seniorzy otrzymali kolejne sprawdzone i smaczne przepisy na różne bułeczki, które możemy z łatwością przygotować w domu.

Już we wrześniu kolejne zajęcia!

Kontakt centrala
tel.:
502 661 260
e-mail:
biuro@bonne-sante.pl
Dla pacjenta
© 2023 Bonne Santé: odzyskaj zdrowie i atrakcyjną sylwetkę. All rights reserved