POLUB SIĘ Z AKTYWNOŚCIĄ FIZYCZNĄ

Jesień i zima nie sprzyjają wysiłkowi fizycznemu. Wie to każdy, kto wszedł w nowy rok z postanowieniem, że do wiosny przebiegnie półmaraton, zrobi setki kilometrów na rowerze czy regularnie będzie wylewał siódme poty na siłowni. Szarość za oknem i minusowa temperatura nie wspierają nas w realizowaniu celów i często skutecznie zniechęcają do codziennej dawki ruchu.

Ćwiczenia fizyczne są jednak bardzo ważnym elementem w procesie odchudzania. Poprawiają metabolizm, redukują tkankę tłuszczową, dobrze wpływają na nasz układ odpornościowy. Podczas ruchu uwalniają się endorfiny, czyli hormony szczęścia, które działają na nas motywująco.

Warto więc polubić się z aktywnością fizyczną! Ale jak to zrobić?

Po pierwsze – nie porywaj się z motyką na słońce. Pamiętaj, że cele muszą być przede wszystkim realne. Znajdź aktywność, która będzie sprawiać Ci przyjemność. Dzięki temu łatwiej będzie Ci utrzymać systematyczność.

Po drugie – szukaj okazji do ruchu każdego dnia. Schody zamiast windy, spacer zamiast jazdy samochodem, taniec do ulubionej muzyki zamiast leżenia na kanapie. Niech ruch towarzyszy Ci codziennie. Szybko poczujesz różnicę.

Po trzecie – daj sobie czas. Zacznij od rozgrzewki i krótkiego treningu. Postaraj się wygospodarować 20 lub 30 minut 4 razy w tygodniu. Zaplanuj aktywność fizyczną wcześniej, wyznacz konkretne dni i zanotuj je w kalendarzu lub planerze.

Kontakt centrala
tel.:
502 661 260
e-mail:
biuro@bonne-sante.pl
Dla pacjenta
© 2023 Bonne Santé: odzyskaj zdrowie i atrakcyjną sylwetkę. All rights reserved