PAŹDZIERNIK - MIESIĄC ŚWIADOMOŚCI RAKA PIERSI

Jednym z elementów dbania o zdrowie jest profilaktyka, do której często zachęcamy Was w naszych postach. Regularne wykonywanie badań i dostrzeganie niepokojących objawów może pomóc we wczesnym rozpoznaniu choroby.

Październik to Miesiąc Świadomości Raka Piersi. Dlatego dziś chcemy przypomnieć Ci o wykonaniu odpowiednich badań i zachęceniu do nich bliskich Ci kobiet. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet na świecie. W Polsce każdego roku ponad dwadzieścia tysięcy kobiet słyszy diagnozę.
W tym przypadku profilaktyka jest więc konieczna. Regularne badania pozwolą wykryć zmiany nowotworowe na wczesnym etapie zaawansowania i jak najszybciej wprowadzić odpowiednie leczenie.

Jakie badania powinnaś wykonać?
RAZ W MIESIĄCU: samobadanie piersi
RAZ W ROKU: USG piersi
CO DWA LATA: mammografia (w przypadku kobiet od 50 do 69 roku życia).

Na rozwój raka piersi mają również wpływ uwarunkowania genetyczne. Jeśli ktoś w Twojej rodzinie chorował na raka piersi, ważne jest, abyś wykonała badanie mutacji genu BRCA1 i BRCA2. Oprócz profilaktyki ważne jest również codzienne dbanie o swoje zdrowie: odpowiednia dieta i regularna aktywność fizyczna. Jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej lub czujesz, że to dobry moment na wprowadzenie zmian – skonsultuj się z naszym dietetykiem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, a także stworzy odpowiedni plan żywieniowy dostosowany do Twoich potrzeb.

Kontakt centrala
tel.:
502 661 260
e-mail:
biuro@bonne-sante.pl
Dla pacjenta
© 2023 Bonne Santé: odzyskaj zdrowie i atrakcyjną sylwetkę. All rights reserved