Odwiedziny w przedszkolu "Słoneczko" w Mielcu

Każdy z nas ma swoje przyzwyczajenia i rytuały. Im jesteśmy starsi, tym głębiej zakorzeniają się w naszej codzienności, dlatego niesamowicie ważne jest, aby uczyć dobrych nawyków już od najmłodszych lat. To właśnie staramy się robić podczas naszych pogadanek w przedszkolach i szkołach.

Upłynął już prawie rok od naszego spotkania z dzieciakami z Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Słoneczko” w Mielcu. Placówka ta działa już od 6 lat i jest prowadzona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Autystycznych i Niepełnosprawnych SunRise. Uczęszczają tam dzieci z autyzmem oraz innymi niepełnosprawnościami, potrzebujące specjalnego kształcenia. Opiekę, wsparcie i edukację zapewnia im szereg zatrudnionych tam specjalistów, którzy opracowują i wdrażają indywidualne plany edukacyjno-terapeutyczne, dostosowane do potrzeb każdego ucznia. Bardzo ciepło wspominamy to miejsce wypełnione ludźmi o wielkich sercach.

Przedszkole mogliśmy odwiedzić m.in. dzięki Pani Ani Franuszkiewicz – przesympatycznej wychowawczyni klasy biorącej udział w spotkaniu z dietetykiem. Zorganizowała swoim podopiecznym czas na to wydarzenie. Na potrzeby spotkania, przygotowaliśmy wiele gier i zabaw, które – jak się okazało – bardzo przypadły do gustu podopiecznym placówki. Tematem przewodnim było oczywiście zdrowe odżywianie. Poprzez zabawę, przekazaliśmy przedszkolakom sporą porcję wiedzy. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy ich do dokonywania właściwych wyborów żywieniowych oraz pomogliśmy zrozumieć, dlaczego dorosłym zależy, aby jadły określone produkty, a innych unikały. Dzieci chętnie brały udział w atrakcjach, które im zorganizowaliśmy. Sprawiało im to wiele frajdy i radości. Duże zainteresowanie tymi rozrywkami spowodowało, że trwały całą godzinę lekcyjną. Po wszystkim, rodzice naszych małych słuchaczy otrzymali vouchery na bezpłatne konsultacje w naszym gabinecie.

Wierzymy, że tego typu akcje pomogą nam zarażać coraz większą ilość osób pasją do zdrowego stylu życia i wpajać podstawową wiedzę na ten temat, jaką każdy ma prawo posiadać, aby móc świadomie troszczyć się o swoje zdrowie.

Kontakt centrala
tel.:
502 661 260
e-mail:
biuro@bonne-sante.pl
Dla pacjenta
© 2023 Bonne Santé: odzyskaj zdrowie i atrakcyjną sylwetkę. All rights reserved