JAK ZA POMOCĄ DIETY OBNIŻYĆ POZIOM STRESU?

Jak reagujecie na stres? Czujecie ścisk w żołądku i nie jesteście w stanie nic przełknąć czy raczej zajadacie się słodkościami, żeby chociaż na chwilę wyciszyć mało przyjemne emocje?

Stres towarzyszy nam w wielu sytuacjach życiowych. Pojawia się przed ważnym wystąpieniem w pracy, przed podróżą, mogą go wywoływać także różne niespodziewane wydarzenia. Krótkotrwały stres nie powinien nas niepokoić (stres przed ważnym wystąpieniem jest nawet pomocny!), ale już długotrwały może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym nieco łatwiej będziemy w stanie radzić sobie ze stresem. Wśród nich są oczywiście aktywność fizyczna, techniki relaksacyjne, ćwiczenia oddechowe, ale również dieta. Poniżej lista najważniejszych składników mineralnych i witamin, które powinny znaleźć się w Waszym jadłospisie:

👉 witaminy z grupy B: znajdziecie je między innymi w jajkach, rybach i produktach zbożowych.
👉 witamina C: pełno jej w owocach (na przykład czarnych porzeczkach), a także warzywach (natce pietruszki czy papryce).
👉 żelazo: znajdziecie je w wątróbce, czerwonym mięsie, orzechach, jajkach i zielonych warzywach.
👉 cynk: źródłem cynku są owoce morza, chude mięso i fasola.
👉 magnez: o magnezie napiszemy nieco więcej już niebawem. Produkty bogate w magnez to między innymi: banany, orzechy i… czekolada (oczywiście w granicach rozsądku! 😉)

👉 tryptofan: ryby, pestki dyni i słonecznika, a także awokado.
👉 wapń: znajdziecie go w brokule, fasoli i nabiale.
👉 kwasy tłuszczowe Omega-3: ich źródłem są głównie ryby.Dodawanie powyższych produktów do swoich posiłków może pomóc Wam w obniżeniu poziomu stresu. Nie zapominajcie także o aktywności fizycznej i odpowiednim nawodnieniu!A może sami macie sprawdzone sposoby na radzenie sobie ze stresem? Jeśli tak, koniecznie podzielcie się nimi w komentarzu! 🙂

Kontakt centrala
tel.:
502 661 260
e-mail:
biuro@bonne-sante.pl
Dla pacjenta
© 2023 Bonne Santé: odzyskaj zdrowie i atrakcyjną sylwetkę. All rights reserved