DLA ZDROWEJ PRZYSZŁOŚCI NAJMŁODSZYCH

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko było zdrowe i szczęśliwe 🙂

Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Pierwszym krokiem do polepszenia samopoczucie malucha jest wprowadzenie zdrowej diety. Ale jak sprawić, żeby dziecko polubiło zdrowe posiłki i przekąski?

Przygotowaliśmy dla Was 6 skutecznych sposobów. Zbliżający się rok szkolny to idealna pora, żeby je wypróbować!

->  Bądź dobrym wzorem do naśladowania – dzieci obserwują Twoje zachowania, również podczas posiłków. Sięgaj po zdrowe produkty i przekąski. Pokazuj, jak bardzo Ci smakują.
-> Unikaj zmuszania dziecka do jedzenia – zrezygnuj z komunikatów takich jak “zjedz do końca”. To tylko sprawi, że dziecku konkretny posiłek będzie kojarzył się źle i z pewnością nie będzie chciało sięgnąć po niego kolejny raz.
-> Zacznij od śniadania! To bardzo ważny posiłek w ciągu dnia. Pamiętaj, aby śniadania, które przygotowujesz dla dziecka, były zdrowe i składały się z pełnowartościowych produktów.
->  Regularne posiłki. Staraj się nie podawać dziecku przekąsek pomiędzy posiłkami, szczególnie tych słodkich! Niewskazane są też soki owocowe i słodkie napoje, ponieważ tłumią apetyt dziecka.
->  Uważność podczas jedzenia. W trakcie spożywania posiłku dziecko powinno mieć spokój. Pozbądź się wszelkich rozpraszaczy: bajek, zabawek, telefonu.
->  Zachęcaj dziecko do aktywności fizycznej, najlepiej na świeżym powietrzu.

A Wy dodalibyście coś do tej listy? Może macie swoje doświadczenia? 🙂  Podzielcie się nimi w komentarzu!

Kontakt centrala
tel.:
502 661 260
e-mail:
biuro@bonne-sante.pl
Dla pacjenta
© 2023 Bonne Santé: odzyskaj zdrowie i atrakcyjną sylwetkę. All rights reserved