Dietetyczny Coming Out ;-)

Dietetyk też może mieć swoją historię – historię walki z dużą nadwagą czy otyłością.
?Mam nadzieję, ze dodam Wam nieco odwagi i otuchy tym wpisem. Odchudzanie – od strony czysto technicznej – jest zwykle dość proste, ale nie jest łatwe.
✍️Moja historia zaczyna się już, gdy miałem 5-6 lat. Lekarze wmówili mojej mamie, że jestem za chudy, więc jako dobra i opiekuńcza mama, robiła wszystko , abym jadł więcej…Słusznie myślicie – w końcu na to przystałem. Później, gdy byłem trochę starszy, była przeprowadzka – zmiana szkoły, nowi koledzy, wyzwania. Umiałem już jednak wtedy zajadać stresy. Jak się domyślacie, było więc już tylko gorzej a nie lepiej.
Udało mi się schudnąć dopiero pod koniec szkoły średniej. Niestety nie wiedziałem wtedy tyle o odżywianiu i odpowiednim modelu odchudzania co teraz i znowu zacząłem tyć….a gdy zamieszkałem z moją żonką…sami wiecie, te sympatyczne wieczorki przy winie i tłustych serach….???
Miałem jednak szczęście – moja żona była zawsze pasjonatem jedzenia, ale też zdrowego odżywiania i dietetyki. Zaraziła mnie tym bakcylem (choć jedna choroba mająca pozytywne skutki ubocznie). Niestety nie chudłem….tym razem na drodze stanęło głównie moje EGO. Zwłaszcza gdy sam zacząłem zgłębiać tajniki dietetyki, myślałem, że sam sobie poradzę. To właśnie jeden z najczęstszych błędów jakie popełniamy – sam sobie poradzę z dietą. Gdy sam to wreszcie zrozumiałem, posypałem głowę popiołem i zwróciłem się o pomoc do mojej żony – dietetyk Anny Kasprzyk (polecam ?)
?Nie ważne, że już miałem b. dużą wiedzę dietetyczną, kończyłem przeróżne kursy i szkolenia. Dopiero pomoc i nadzór drugiej osoby, znającej temat spowodował, że stałem się nowym mną. Mną szczuplejszym, zdrowszym i sprawniejszym niż kiedykolwiek. To potrafi odmienić człowieka. Pomimo sporej wiedzy psychologicznej, nie podejrzewałem, że sukces na polu odchudzania może dać tyle radości i poczucia sprawczości! ?
Pomny własnej historii, w mojej pracy dietetyka, wielką wagę przykładem do psychodietetyki, oraz do pomagania dzieciom i młodzieży w ich problemach dietetycznych. Bardzo pomaga mi w tym również wieloletnia praktyka w pracy z rodzicami i nauczycielami, między innymi jako trener Family Lab Polska.

Kontakt centrala
tel.:
502 661 260
e-mail:
biuro@bonne-sante.pl
Dla pacjenta
© 2023 Bonne Santé: odzyskaj zdrowie i atrakcyjną sylwetkę. All rights reserved