Dietetyczne kokosanki

Dzień dobry!  🌟 Dzisiaj chcemy się z Wami podzielić przepisem na coś pysznego - dietetyczne kokosanki słodzone erytrytolem!  To idealna przekąska dla tych, którzy kochają słodycze, ale nie chcą przesadzać z kaloriami. Te kokosanki są nie tylko pyszne, ale też łatwe do przygotowania. Nie zawierają dodatku cukru, a ich słodycz pochodzi od naturalnego słodzika, jakim jest erytrytol. Przygotowanie zajmuje tylko chwilę, a efekt? Palce lizać!
Dietetyczne kokosanki - PRZEPIS 🥥

Składniki:

- 1 pełna szklanka wiórków kokosowych (10 dag)
- 2 łyżki erytrytolu (lub według uznania, w zależności od preferencji słodkości)
- 2 białka jaj
- Szczypta soli

Instrukcje:

1. Rozgrzej piekarnik do 180 stopni Celsjusza i wyłóż blachę papierem do pieczenia.
2.W misce ubij białka na sztywną pianę z dodatkiem szczypty soli. Ubita piana powinna być na tyle sztywna, żeby nie spadała z miski po odwróceniu jej do góry nogami.
3. Dodaj wiórki kokosowe i erytrytol, a następnie delikatnie wmieszaj z ubitymi białek, starając się zachować jak najwięcej powietrza w pianie.
4. Za pomocą łyżki formuj małe kulki z masy kokosowej i układaj je na przygotowanej blasze, zachowując odstępy między kokosankami.
5. Piecz w piekarniku przez około 15-20 minut, aż kokosanki będą złociste na brzegach.
6. Po upieczeniu ostudź kokosanki na blasze, aby stały się bardziej zwarte.

Podawaj i ciesz się zdrowszą wersją tradycyjnych kokosanek! Pamiętaj, że erytrytol może mieć chłodzący efekt w ustach, co jest normalne dla tego słodzika.

#DietetyczneSłodycze #Kokosanki #Erytrytol #ZdrowePrzepisy #FitSłodycze #BezCukru #KokosoweCiastka #WiórkiKokosowe #Dieta #ZdrowaDieta #ZamiennikSłodyczy

Kontakt centrala
tel.:
502 661 260
e-mail:
biuro@bonne-sante.pl
Dla pacjenta
© 2023 Bonne Santé: odzyskaj zdrowie i atrakcyjną sylwetkę. All rights reserved