Czy ja z powrotem nie przytyje?

Pomoc w uzyskiwaniu trwałych efektów procesu odchudzania jest naszym priorytetem.

☝️ Metodologia Bonne Santé została stworzona w taki sposób, aby minimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia efektu jo-jo. 

📈

👉 Regularne spotkania w gabinecie pozwalają na kontrolę spadków masy ciała, które powinny stanowić od 0,5 do 1% masy ciała tygodniowo. Jest to niezwykle istotne, ponieważ zbyt szybka redukcja masy ciała w sposób znaczący zwiększa ryzyko pojawienia się efektu jo-jo, sprzyja rozchwianiu gospodarki hormonalnej i redukcji masy mięśniowej (zamiast tłuszczowej).

👉 Kuracja w Bonne Santé kończy się etapem stabilizacji, w którym stopniowo wychodzimy z diety redukcyjnej. Często etap ten z perspektywy trwałości efektów okazuje się kluczowy. Po zakończonej stabilizacji, monitorujemy również uzyskane efekty. 
👉 Ponadto we współpracy z Podopiecznymi korzystamy z szeregu metod psychodietetycznych, które pomagają w uzyskaniu trwałej zmiany nawyków żywieniowych. Największą wagę przykładamy do świadomej zmiany nawyków, wspólnym szukaniu rozwiązań i pokonywaniu trudności pojawiających się podczas odchudzania, tak aby nikt nie czuł, że dieta jest dla niego karą czy ciągłym wyrzeczeniem. Z relacji Podopiecznych wiemy, że takie wsparcie w dłuższej perspektywie jest bardzo pomocne.

Umów się na wizytę: https://www.bonne-sante.pl/gabinety/dietetyk-krakow-liszki/

#PytaniaDoDietetyka #EfektJojo #Psychodietetyka

Kontakt centrala
tel.:
502 661 260
e-mail:
biuro@bonne-sante.pl
Dla pacjenta
© 2023 Bonne Santé: odzyskaj zdrowie i atrakcyjną sylwetkę. All rights reserved