CZY ĆWICZENIA SĄ KONIECZNIE NA DIECIE?

Czy muszę ćwiczyć, będąc na diecie?
To pytanie pada często w gabinecie od osób zastanawiających się nad przejściem na dietę redukcyjną. Czy treningi są niezbędne w czasie odchudzania?

Odpowiedź brzmi ZAZWYCZAJ NIE! 💁‍♀️ Aby zmniejszyć masę ciała musimy wprowadzić deficyt energetyczny, czyli spożywanie mniejszej ilości energii niż jest wydatkowana. 📉 Można to zrobić poprzez zmniejszenie ilości spożywanych kalorii lub/i poprzez zwiększenie wydatkowanej energii.

Choć ćwiczenia nie są zazwyczaj niezbędne, to jednak połączenie diety redukcyjnej z aktywnością fizyczną daje najczęściej bardzo dobre efekty i przyśpiesza osiągniecie celu. 🎯 Włączenie regularnej aktywności fizycznej bywa też nieodzowne w niektórych przypadkach klinicznych, np. u osób z insulinoopornością.

Dodatkowo:
– Ćwiczenia pomogą ujędrnić skórę i ukształtować sylwetkę.
– Aktywność fizyczna pozwala na utrzymanie tkanki mięśniowej podczas odchudzania, a gubienie tkanki tłuszczowej.
– Dzięki zwiększeniu udziału masy mięśniowej, wzrasta zapotrzebowanie energetyczne, ponieważ mięśnie potrzebują więcej energii niż taka sama ilość tkanki tłuszczowej.
–  Aktywność fizyczna po zakończeniu odchudzania będzie pomagała utrzymać masę ciała po skończonej redukcji i pomoże zapobiec efektowi jo-jo.
– Pamiętajcie, że aktywność fizyczna to NAWYK, który trzeba wykształtować, wymaga nieco czasu i silnej woli.  W jego wypracowaniu bardzo pomaga znalezienie takiej aktywności, która sprawia nam przyjemność, a nie jest dla nas przykrą koniecznością.

Kontakt centrala
tel.:
502 661 260
e-mail:
biuro@bonne-sante.pl
Dla pacjenta
© 2023 Bonne Santé: odzyskaj zdrowie i atrakcyjną sylwetkę. All rights reserved