Ćwiczenia a dieta

Czy muszę ćwiczyć, będąc na diecie?🤸‍♀️🏋️‍♂️

To pytanie pada często w gabinecie od osób zastanawiających się nad przejściem na dietę redukcyjną. Czy treningi są niezbędne w czasie odchudzania?

Odpowiedź brzmi ZAZWYCZAJ NIE! 💁‍♀️ Aby zmniejszyć masę ciała musimy wprowadzić deficyt energetyczny, czyli spożywanie mniejszej ilości energii niż jest wydatkowana. 📉 Można to zrobić poprzez zmniejszenie ilości spożywanych kalorii lub/i poprzez zwiększenie wydatkowanej energii. 

Choć ćwiczenia nie są zazwyczaj niezbędne, to jednak połączenie diety redukcyjnej z aktywnością fizyczną daje najczęściej bardzo dobre efekty i przyśpiesza osiągniecie celu. 🎯 Włączenie regularnej aktywności fizycznej bywa też nieodzowne w niektórych przypadkach klinicznych, np. u osób z insulinoopornością.

Dodatkowo:

➡ Ćwiczenia pomogą ujędrnić skórę i ukształtować sylwetkę. 

➡ Aktywność fizyczna pozwala na utrzymanie tkanki mięśniowej podczas odchudzania, a gubienie tkanki tłuszczowej.

➡ Dzięki zwiększeniu udziału masy mięśniowej, wzrasta zapotrzebowanie energetyczne, ponieważ mięśnie potrzebują więcej energii niż taka sama ilość tkanki tłuszczowej.

➡ Aktywność fizyczna po zakończeniu odchudzania będzie pomagała utrzymać masę ciała po skończonej redukcji i pomoże zapobiec efektowi jo-jo.

Pamiętajcie, że aktywność fizyczna to NAWYK, który trzeba wykształtować, wymaga nieco czasu i silnej woli. 💪 W jego wypracowaniu bardzo pomaga znalezienie takiej aktywności, która sprawia nam przyjemność, a nie jest dla nas przykrą koniecznością.

Umów się na wizytę: https://www.bonne-sante.pl/gabinety/dietetyk-krakow-liszki/

#PytaniaDoDietetyka #AktywnośćFizyczna #DietaBezTajemnic

Kontakt centrala
tel.:
502 661 260
e-mail:
biuro@bonne-sante.pl
Dla pacjenta
© 2023 Bonne Santé: odzyskaj zdrowie i atrakcyjną sylwetkę. All rights reserved