7 powodów dla których warto pić wodę

Nie lubisz pić wody? Często zapominasz o wypijaniu wody? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie 😉

Nie wiem, czy wiesz ale organizm dorosłej osoby w około 60% składa się z WODY.  Woda jest ogromnie ważna dla zdrowia i dobrego samopoczucia!

Już lekkie odwodnienie, na poziomie 1%! może spowolnić pracę Twojego mózgu i przyczyniać się do kłopotów ze zdrowiem – ból głowy, zmęczenie to tylko niektóre z często zgłaszanych dolegliwości.

Oto 7 powodów dla, których warto pić wodę:

  1. Trenujesz koniecznie pij wodę między kolejnymi powtórzeniami ? W czasie treningów następuje utrata wody co przekłada się na spadek wydajności treningu, gorszą kontrolę ciała a w ekstremalnych sytuacjach może prowadzić do omdlenia.
  2. Zaparcia to kolejny problem, z którym boryka się wiele osób. Często zła dieta, nieodpowiedni dobór produktów czy zbyt duża ilość błonnika w diecie a mała ilość wypijanej wody może być przyczyną zaparć. Picie wody poprawia perystaltykę jelit, a ich prawidłowa praca ma ogromne znaczenie w usuwaniu zaparć.
  3. Podczas redukcji masy ciała picie wody to podstawa. Wypijana woda nie tylko pomoże w pozbyciu się zbędnych kilogramów, ale również przyspieszy metabolizm. Często jest tak, że choć odczuwamy „głód” okazuje się, że wystarczyło napić się wody i wcześniejsze odczucie mija mimo tego, że NIC nie zjedliśmy!
  4. Remedium na starość ?To…picie wody! Regularne picie wody odmładza! Poprawia się stan skóry – jest ona bardziej jędrna. Cera staje się bardziej promienna ? Koniecznie sprawdzicie sami!
  5. Podczas karmienia piersią oraz czasu ciąży również ważne jest wypijanie odpowiedniej ilości wody! W czasie karmienia piersią zapotrzebowanie to może wzrosnąć aż do 3l/ dobę.
  6. Alkohol = kac ? Kac występujący po wypiciu alkoholu często wynika z odwodnienia organizmu. Więc aby go uniknąć pij wodę zamiast gazowanych, słodzonych napoi.
  7. Jesz zdrowe, pełnowartościowe posiłki bogate w błonnik – zadbaj o odpowiednią ilość wody w ciągu dnia. Zbyt duża ilość błonnika i mała ilość wody = zaparcia

Z wodą nie jesteś za pan brat 🙂  Mam dla pewną propozycję – warto skorzystać i wypróbować.
?Zrób własną wodę smakową – możesz dodać cytrynę, ogórek, miętę, pomarańczę czy truskawki. Bądź kreatywny?

Nie pamiętasz o piciu wody?  Oto i dla Ciebie wskazówka?
?Zaznacz na butelce linie, które będą symbolizowały, ile wody wypić do konkretnej godziny. Dzięki temu łatwiej będzie Ci kontrolować ilość wypijanej wody?

Do usłyszenia!

Kontakt centrala
tel.:
502 661 260
e-mail:
biuro@bonne-sante.pl
Dla pacjenta
© 2023 Bonne Santé: odzyskaj zdrowie i atrakcyjną sylwetkę. All rights reserved