5 SPOSOBÓW NA ŁAGODZENIE PMS

Bóle brzucha i głowy, spuchnięta twarz, dodatkowe kilogramy, bezsenność, a do tego rozdrażnienie, smutek i problemy z koncentracją. I to wszystko raz w miesiącu. Wiecie, o czym mowa? 🧐

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego, to przypadłość, która dotyka wiele kobiet. U jednych objawy są delikatne, u innych wręcz przeciwnie – bardzo nasilone. Uciążliwy PMS wpływa na zdrowie psychiczne, relacje z innymi, a także na naszą pracę.

Jak zadbać o siebie w tym trudnym czasie? Mamy dla Was kilka wskazówek! 🧠

➡️ Unikaj soli, która zatrzymuje wodę w organizmie, a także ostrych przypraw, które mogą nasilić problemy skórne.

➡️ Stosuj dietę lekkostrawną – wiele kobiet w tym czasie zmaga się ze wzdęciami, dlatego ważne jest, żeby w twoim jadłospisie znalazło się więcej warzyw oraz produktów gotowanych na parze lub pieczonych w folii.

➡️ Nawadniaj się – możesz pić wodę (ok. 2 litry dziennie) albo napary ziołowe, szczególnie pomocne będą: kozłek lekarski i dziurawiec.

➡️ Pamiętaj o witaminach i kwasach omega-3 – spożywaj produkty bogate w witaminy B (orzechy, jajka, kasza gryczana). Możesz również dodawać do potraw olej z wiesiołka lub olej lniany). Pamiętaj także o magnezie – znajdziesz go w pestkach dyni, szpinaku, gorzkiej czekoladzie.

➡️ Unikaj słodyczy, alkoholu, niezdrowych przekąsek.

W czasie PMS powinnaś szczególnie o siebie zadbać. Znaleźć czas na rzeczy, które Cię odprężają: ulubiony film, relaksującą muzykę, aromatyczną kąpiel. Pomocne będą również ćwiczenia oddechowe i umiarkowana aktywność fizyczna (pamiętaj, aby z niej nie rezygnować!).

Kontakt centrala
tel.:
502 661 260
e-mail:
biuro@bonne-sante.pl
Dla pacjenta
© 2023 Bonne Santé: odzyskaj zdrowie i atrakcyjną sylwetkę. All rights reserved