NASZE ODDZIAŁY

oddziały Dietetyk Sanok

Dietetyk Sanok

ul. Plac św. Michała 3

telefon: +48 789 291 501
sanok@bonne-sante.pl

+48 789 291 501 umów na wizytę »

Dietetyk: Natalia Suwała
Poniedziałek 10:00-18:00
Wtorek 13:00-21:00
Środa13:00-21:00
Czwartek 07:00-14:00
Piątek 7:00-16:00

Dietetyk: Adrianna Rodzoń
Wtorek 7:00-13:00
Środa 7:00-13:00
Czwartek 14:00-21:00
Piątek 16:00-21:00
Sobota 8:00-14:00

Dietetyk Sanok
Nazywam się Elżbieta Wielgosz, pokażę Ci, jak zmienić nawyki żywieniowe
i stworzyć nowe, cenne przyzwyczajenia. Każdego dnia służyć Ci będę swoją wiedzą, doświadczeniem i przyjaznym wsparciem.

NASIONA CHIA 2021-08-06, 12:00

jest rośliną pochodząca z Meksyku oraz Gwatemalii. Ze starożytności  „chia” – to słowo określające siłę.

Właściwości:
✔️ma aż 8x więcej kw. tłuszczowych omega-3 niż dziki łosoś – które wspomagają pracę mózgu, układu nerwowego, wzroku, obniżają poziom złego cholesterolu
✔️ zawierają aż 34% błonnika i 16% białka w 100g – błonnik reguluje pracę jelit i wpływ na ich oczyszczanie – idealne dla osób odchudzających się
✔️ są doskonałym źródłem manganu, fosforu, miedzi, selenu, żelaza, magnezu i wapnia
✔️ zwiększają wrażliwość komórek i tkanek na insulinę, poprawiając kontrolę poziomu glukozy we krwi – idealne dla cukrzyków i osób z insulinoopornością
✔️ ze względu na wysoką zawartość żelaza – polecane są kobietom w ciąży od samego początku
✔️ zwiększają poziom energii i poprawiają przemianę materii dzięki zawartej w nich leptynie

Jak widać, zdecydowanie warto po nie sięgać!!

Zastosowanie
✳️ płatków, owsianki, kasz
✳️ naleśników
✳️ koktajli, smoothie, jogurtów
✳️ zup, sałatek, ciasta chlebowego

Metamorfoza Pani Beaty 2021-07-26, 00:00

Przedstawiamy Panią Beatę, która przez całą kurację nie stosowała wymówek, że nie ma czasu! Jest najlepszym przykładem na to, jak pogodzić własną działalność gospodarczą z obowiązkami domowymi, nie zaniedbując przy tym rodziny i przyjaciół. Permanentnie w dobrym humorze i zarażająca pozytywną energią. Jest najlepszą wizytówką swojej pracy i przykładem na to, że im mamy więcej na głowie, tym jesteśmy lepiej zorganizowani. Pękamy z dumy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

NAWODNIENIE I ODWODNIANIE - FAKTY I MITY  2021-06-22, 00:00

NAWODNIENIE I ODWODNIANIE – FAKTY I MITY 

W związku z coraz wyższymi temperaturami na zewnątrz chcemy przypomnieć jak bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia to sprawa istotna mająca wpływ na wiele kwestii w organizmie. 

Co to jest odwodnienie organizmu? 

Odwodnienie organizmu to inaczej ujemny bilans wody w komórkach. W praktyce oznacza to, że ciało nie ma dostarczanej wody i musi pobierać ją z tkanek, w których jest ona gromadzona.

FAKT – Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu 

Woda to jeden z najważniejszych czynników wielu reakcji biochemicznych i większości funkcji fizjologicznych, które zachodzą w ludzkim organizmie. Jest ona odpowiedzialna m.in. za:

❖ zapewnienie odpowiedniego przepływu krwi przez naczynia krwionośne ❖ usuwanie produktów ubocznych metabolizmu (woda wspomaga pracę nerek) ❖ regulację temperatury ciała (poprzez pocenie się) – brak wody prowadzi do wzrostu temperatury organizmu

❖ zapobieganie zaparciom

❖ nawilżanie skóry

❖ transport składników odżywczych i tlenu do komórek

❖ regulację gospodarki kwasowo-zasadowej

FAKT – wodę można przedawkować 

Co prawda jest to fakt, jednak zdrowe osoby o różnorodnym sposobie żywienia mogą być spokojne! Przedawkowanie czyli tzw. zatrucie wodne najczęściej odnotowywane jest u sportowców pijących zbyt duże ilości wody pozbawionej elektrolitów, co prowadzi do nadwyżki wody w organizmie oraz zaburzeń czynności nerek.

MITnajlepsza woda jest wysokozmineralizowana 

Z pewnością taka woda jest najbogatsza w minerały potrzebne naszemu organizmowi. Jednak nie będzie ona dedykowana każdemu. Osobom z problemami zdrowotnymi mogą być dedykowane wody nisko, średnio zmineralizowane lub o zmniejszonej zawartości danego pierwiastka. Np. osoby z nadciśnieniem powinny sięgać po wodę niskosodową.

MIT – w lecie najlepiej sięgać po zimną wodę 

Dla większości polaków wybór zimnej wody latem to podstawa. Pamiętajmy jednak, że woda o bardzo niskiej temperaturze zwiększa ryzyko infekcji oraz osłabia organizm. Dlatego najlepszym wyborem będzie woda o temperaturze pokojowej lub nieco niższa o niej. Dzięki

temu ograniczymy potliwość (a tym samym straty wody), a tym samym szybciej się nawodnimy Profilaktycznie warto włączyć ciepłą wodę na czczo i przed snem, dzięki czemu zmniejszymy napięcie, poprawimy pracę żołądka i jelit.

FAKT – woda z kranu nadaje się do picia 

Zanim woda trafi do naszych domów/mieszkań przechodzić szereg procesów oczyszczania i uzdatniania wody. Ostatnim etapem jest również sprawdzanie jej jakości. Sprawia to iż woda kranowa jest bezpieczna, zdatna do picia, a przede wszystkim bogata w minerały. Na korzyść sięgnięcia po wodę kranową przemawia również ekologia.

MIT – nawadnia tylko woda 

Zarówno woda, jak i inne płyny (herbata, soki itp.) nawadniają nasz organizm w podobnym stopniu. Jednak to woda jest proponowana jako najlepszy płyn, gdyż pozbawiona jest cukru, barwników i sztucznych dodatków, które zwiększają niepotrzebnie kaloryczność danego napoju, przyczyniając się do zwiększania dziennego bilansu energetycznego. Ile płynów należy więc wypijać dziennie? Przyjmuje się, że na każdy 1 kilogram masy ciała powinniśmy wypijać 30 ml wody.. Przykładowo, osoba o masie ciała 60 kg powinna dostarczać w ciągu dnia (60 kg * 30 ml) 1800 ml płynów, z czego 1-1,5l powinna stanowić woda, a pozostałą część inne płyny. Najlepiej niesłodzone!

Jak rozpoznać odwodnienie organizmu? 

Odwodnienie organizmu to bardzo niebezpieczny stan, który prowadzi również do niedoboru ważnych pierwiastków, takich jak sód i potas.

NAJCZĘSTSZE OBJAWY ODWODNIENIA to: suchość w ustach, znużenie, senność, problemy z koncentracją, ból głowy, bóle stawów i mięśni, zgaga, problemy z wypróżnieniami, nieprzyjemny zapach z ust, rzadkie oddawanie moczu (poniżej 4 razy na dobę)

Jak zapobiegać odwodnieniu organizmu? 

Wypijając odpowiednie dla naszego zapotrzebowania ilości wody, najlepiej między posiłkami, małymi łykami – to najbardziej efektywny sposób na nawodnienie organizmu. Jeśli nie mamy wyrobionego nawyku picia wody, na początku można poszukać czegoś, co będzie nam o tym przypominać. Może to być np. niebieska opaska na przegubie dłoni lub specjalna aplikacja w telefonie. Każdy sposób jest dobry, żeby zadbać o siebie.

Dzień matki w Bonne Sante 2021-05-26, 00:00

W tym roku dla Wszystkich mam, które odwiedziły nasz gabinet w dniu ich święta wręczałyśmy drobne upominki wraz z przepisem na pyszny sernik. Wiadome, ze najlepszy jest ten u mamy…

Życzymy pogody ducha, optymizmu oraz radości z małych i wielkich sukcesów.

Metamorfoza Pani Magdaleny 2021-05-07, 00:00

Przedstawiamy Panią Magdalenę, która odmieniła swoje życie, oraz…garderobę!
Poprzez cotygodniowe spotkania z naszym dietetykiem udało się osiągnąć cel, który Pani Magdalena sobie wyznaczyła.
Gratulujemy wspaniałego efektu!
Przemiana pani Magdaleny to dla nas prawdziwa bomba motywacji.
Ty też możesz zrobić dla siebie coś dobrego. To prostsze niż myślisz 🙂

Niesamowita Metamorfoza Pani Joli 2021-04-13, 00:00

Przedstawiamy naszą kolejną bohaterkę, która jest najlepszym dowodem na to, że pomimo pokus i przeciwności losu można osiągnąć zamierzony cel. Pani Jola dzięki zmianie nawyków żywieniowych zyskała pewność siebie i odwagę do podejmowania kolejnych wyzwań. Uważa, że podjęcie kuracji było jedną z najlepszych decyzji w jej życiu a dziś swoją energią i optymizmem zaraża wszystkich dookoła. Gratulujemy wspaniałego efektu.

Dzień Kobiet w Bonne Sante 2021-03-10, 00:00

Kochane Panie, dziękujemy, że z nami jesteście ❤❤
W tym roku postanowiliśmy świętować przez tydzień „Dzień Kobiet” w naszym Gabinecie – bo dlaczego nie wydłużyć tak wyjątkowej chwili. W końcu każda z nas zasługuje na trochę rozpieszczania.

Walentynki w Bonne Sante 2021-02-15, 00:00

Z okazji święta  Zakochanych w naszym gabinecie przygotowaliśmy mnóstwo niespodzianek. Było coś dla ciała i dla duszy, oraz konkurs z fantastycznymi nagrodami. Kto był, ten wie 😉

Metamorfoza Pani Małgorzaty 2020-10-23, 00:00

Za oknem szaro, buro i deszczowo, więc dodajemy trochę słońca i przedstawiamy szczęśliwą Panią Małgorzatę, której udało się osiągnąć sukces.
Nasza bohaterka to bardzo zorganizowana kobieta, która nie boi się wyzwań. Dzięki swojemu uporowi osiągnęła sukces i zmieniła nawyki żywieniowe.

Wspólny sukces naszych podopiecznych. 2020-09-22, 00:00

„Każde osiągnięcie zaczyna się decyzją by spróbować” /Anthony Robins/

Gratulujemy naszym podopiecznym cudownych efektów!
Już wkrótce przedstawimy naszych bohaterów.
Jeśli i Ty zastanawiasz się nad swoją zmianą i poprawą własnego samopoczucia – nie zwlekaj!
Zadbaj o lepsze zdrowie!

3 Urodziny Gabinetu 2020-08-19, 00:00

3 Urodziny Gabinetu świętowaliśmy mniej hucznie, ze względu na ograniczenia związane z epidemia, jednak nie zabrakło bezpłatnych porad dietetycznych, niespodzianek, konkursów oraz ciepłej atmosfery. Pogoda nam również sprzyjała w ten dzień, dlatego też mogliście spotkać naszych dietetyków serwujących zdrowe słodkości na sanockim rynku. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenie w naszym gabinecie.

Przemiana Pani Justyny 2020-08-14, 00:00

Przemiana Pani Justyny to nie tylko 15 kg mniej. To całkowita zmiana postrzegania siebie i swojej sylwetki, większa pewność siebie i swoich atutów a także radość i energia w codziennym funkcjonowaniu.
Jak mówi Pani Justyna, odrobina samodyscypliny, konsekwencja i co tygodniowe spotkania z dietetykiem przyniosły widoczne efekty, które były najlepszą motywacją w zmianie sposobu żywienia.
Pani Justynie gratulujemy wspaniałych efektów oraz determinacji w pracy nad sobą i swoimi nawykami
Było warto!

Wielkie zmiany Pani Anny 2020-07-27, 00:00

-14,40 kg mniej!
W zamian p. Ania zyskała lepszą kondycję fizyczną, pewność siebie a także pozytywne nastawienie, dzięki czemu bierze z życia pełnymi garściami.
Dzięki zmianom tylko w jednym obszarze naszego funkcjonowania tak naprawdę możemy całkowicie odmienić całe nasze życie.

Zmiany na lepsze! 2020-07-10, 00:00

Ostatnie wydarzenia związane z pandemią nie zatrzymały zarówno nas, jak i naszych pacjentów przed działaniem. Efektem jest wspólny sukces naszych pacjentów.
Cel, który każda osoba sobie wyznaczyła był inny, jednak każdy zagwarantował lepsze zdrowie.
Dzisiaj wspólnie możemy pochwalić się ogromnym sukcesem.
Już wkrótce przedstawimy Wam naszych bohaterów 
Gratulujemy wszystkim cudownych efektów!

Smacznie i Zdrowo! 2020-05-25, 00:00

Przedstawiamy jeden posiłków naszych Pacjentów z ostatnich dwóch miesięcy, gdzie mieliśmy ograniczony dostęp do niektórych produktów i mogłoby się wydawać, że czas nie jest odpowiedni do stosowania diety.
Zapewniamy, że na diecie można zjeść smacznie i zdrowo, a posiłki nie wymagają poświęceń.
O zdrowie należy dbać cały czas. Pamiętajmy o tym.

Spektakularna zmiana! 2020-05-11, 00:00

Kwarantanna w życiu Pana Krzysztofa okazała się być czasem na spektakularną przemianę❗️
W czasach w których musimy ograniczać do minimum wychodzenie z naszych domów, Pan Krzysztof jak wielu innych naszych Pacjentów, postanowił przekuć sytuację na własną korzyść. Bohater dzisiejszej metamorfozy wykorzystał wolny czas by umówić się na konsultację online i wziął sprawy w swoje ręce. Rezultat jest tylko jeden: – 9 kg, mniej centymetrów w obwodzie pasa i … ogromna satysfakcja na twarzy.

Sezon na rzodkiewkę 2020-04-22, 00:00

Sezon rzodkiewkowy w pełni! ? Ale co zrobić, jeśli zbyt długo leżały w naszej kuchni i zamiast świeżych i chrupiących czekają na nas podwiędłe rzodkiewki? Wystarczy zanurzyć ich liście w chłodnej wodzie i poczekać aż ponownie nabiorą wigoru.

Kuracja on-line 2020-03-29, 00:00

UMÓW SIĘ ON-LINE

Jeśli kiedykolwiek brakowało Wam czasu, a dojazd sprawiał trudności teraz możecie to zmienić.
Specjalnie dla Was prowadzimy konsultację on-line, gdzie bez wychodzenia z domu za pomocą telefonu/Messengera pokażemy Ci jak zmienić nawyki żywieniowe dzięki którym nie tylko wzmocnisz swoją odporność, poprawisz samopoczucie, ale ustabilizujesz lub zredukujesz masę ciała.

Nie marnujcie czasu kiedy zostajecie w domu! Może to idealny czas na zmiany?
Jeśli, ze względu na brak czasu, odkładaliście wprowadzenie zmian w Waszym sposobie odżywiania to być może właśnie teraz jest ten moment!

Dzień Kobiet z Bonne Sante 2020-03-10, 00:00

Kochani za nami niezwykle pracowity czas, pełen wrażeń i emocji. Załoga Bonne Sante Sanok miała zaszczyt uczestniczyć w dniu kobiet zorganizowanym przez Łączy Nas Sanok oraz gościć w Młodzieżowym Domu Kultury. Każda z Pań  znalazła coś dla siebie. Dzień Kobiet przedłużyłyśmy o kolejne dwa dni, aby dłużej cieszyć się z naszego święta.

Konkurs w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach 2020-02-24, 00:00

W ostatnim czasie mieliśmy zaszczyt gościć z prelekcją podczas konkursu zorganizowanego przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach.
Konkurs kierowany był do najstarszych klas Szkół Podstawowych. Do tematów przygotowanych przez uczniów, włączyliśmy krótką pogadankę w jaki sposób możemy zadbać o własne zdrowie i samopoczucie prawidłowo się odżywiając.

Walentynki w Bonne Sante w Sanoku 2020-02-15, 00:00

14 luty, jak wszyscy wiemy to Dzień Zakochanych, więc z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji. Były konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz upominki dla każdego kto odwiedził nasz Gabinet. Dodatkowo dziewczyny Ewa i Wioletta z Mary Kay zadbały o pielęgnację i wygląd skóry oraz wykonały przepiękne makijaże dla każdej z Pań. Cieszymy się z tak licznego przybycia i już nie możemy się doczekać kolejnego świętowania.

Prelekcja dla uczniów kl II i VIII w Niebieszczanach 2020-02-12, 00:00

Rodzice mają wielki wpływ na kształtowanie wzorców zachowań u swoich dzieci, jednak w momencie gdy dzieci wkraczają w wiek szkolny, obok nich pojawiają się też nauczyciele, którzy szczególnie dla najmłodszych uczniów, stają się często nowymi autorytetami w ich życiu.
Cieszymy się, że pedagodzy chcą, aby wiedza wyniesiona ze szkół nie dotyczyła tylko programu szkolnego, ale również dbają, aby zaszczepić w uczniach zasady prawidłowego odżywiania.
Mamy nadzieję, że wiedza którą przekazujemy zaowocuje na dalszej przyszłości i zachęci również rodziców do sięgania po wartościowe produkty.

Pogadanka dla najmłodszych 2020-02-07, 00:00

W ostatnim czasie mieliśmy okazję spotkać się z grupą „Wiewióreczki”  z Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 3 w Sanoku, gdzie poprzez zabawę najmłodsi uczestnicy otrzymali wiele wskazówek dietetycznych. Wierzymy, że od najmłodszych lat warto uświadamiać dzieci w zakresie zdrowego odżywiania.

Jedna decyzja - Wielkie zmiany 2020-01-14, 00:00

„Każdy ma swoją szansę, aby spróbować. Z pewnością rozpoczęcie kuracji będzie dobra decyzją”. Tak Pani Klaudia podsumowała współpracę z naszym dietetykiem, a wszystkich którzy się jeszcze wahają zachęca do podjęcia decyzji by spróbować.

Wielka zmiana Pani Ani 2019-12-28, 00:00

Mamy przyjemność pochwalić się ogromnym sukcesem Pani Ani, która dzięki współpracy z naszym dietetykiem straciła aż 40 kg i odzyskała to co najcenniejsze – czyli dobre zdrowie.

Sukces Pana Damiana 2019-12-18, 00:00

Sukces Pana Damiana, to nie tylko redukcja wagi -20,6 kg ale przede wszystkim zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń.
Zmiany, które nastąpiły w krótkim czasie są niesamowite.

Prelekcja w Szkole Podstawowej w Prusieku 2019-12-13, 00:00

Odpowiednie odżywianie decyduje o naszym zdrowi, a nawyki z okresu młodzieńczego rzutują na dalsze życie. Niestety problem otyłości wśród dzieci i młodzieży ciągle rośnie.

Korzystając z zaproszenia, aby przeprowadzić prelekcję dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej, pojechaliśmy do Prusieka
Ważne tematy, które pani dietetyk poruszyła z dziećmi i młodzieżą to:
* zasady zdrowego odżywiania, w tym komponowanie posiłków,
* ograniczanie spożycia cukru i napojów energetycznych,
* dbanie o aktywność fizyczną

Pamiętajmy, że przykład idzie z góry. Zadbajmy o to, by dziecko nie wychodziło z domu bez śniadania. Sprawdzajmy produkty i czytajmy ich składy na etykietach.

Maja - 11-letnia bohaterka 2019-12-12, 00:00

Poznajcie Maję – naszą 11-letnią bohaterkę, która mimo tak młodego wieku boryka się z celiakią, Hashimoto oraz insulinoopornością. Przy takich schorzeniach najważniejsza jest cierpliwość, w którą musimy się uzbroić, aby efekty były długofalowe. Podczas kilkumiesięcznej kuracji w Bonne Santé, Maja wdrażała zalecenia żywieniowe, oraz wskazówki dietetyczne, a także otrzymywała dawkę motywacji, która pomagała jej realizować cele spokojnie i regularnie. Skutkiem ubocznym zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych była utrata 6 kilogramów, na której również zależało naszej małej bohaterce. Brawo! 

Mikołajki z Dietetykiem 2019-12-06, 00:00

Pracowicie – tak właśnie wyglądał nasz Mikołajkowy dzień. Dziękujemy wszystkim za tak liczne odwiedzenie naszego Gabinetu i spędzony z nami czas.
Było miło, wesoło i relaksacyjnie.

Wspólny SUKCES -123 KG 2019-12-02, 00:00

„Sukces to nie przypadek, to ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego co robisz” /Pele/
A tyle wynosi nasz wspólny sukces: -123,8 kg
Każdy z podopiecznych przebył mniej lub bardziej krętą drogę do osiągnięcia celu. Jak widać bez względu na wiek czy płeć jeśli czegoś bardzo chcemy swoją pracą jesteśmy w stanie dosięgnąć marzeń! BO CEL TO MARZENIE Z DATĄ REALIZACJI!

Nauka poprzez zabawę w Samorządowym Przedszkolu w Humniskach 2019-11-22, 00:00

Żywienie jest jednym z najważniejszych czynników, które wpływają ma rozwój fizyczny i zdrowie każdego człowieka. Sposób odżywiania kształtuje się przez okres dzieciństwa a podczas dorastania utrwala.
Zadbajmy o to, aby nasze dzieci od najmłodszych lat były świadome jakie produkty powinny pojawiać się codziennie, a jakich lepiej unikać, aby cieszyć się dobrym zdrowiem.

Zmiana samopoczucia to nie wszystko 2019-11-20, 00:00

Każdy dzień jest dobry, aby rozpocząć i zadbać o upragnioną sylwetkę i dobre samopoczucie. Pani Basia rozpoczęła swoją metamorfozę w środę i mimo wielu przekonań osiągnęła swój cel.
Dzisiaj cieszy się wagą o -10 kg mniej, tym samym poprawiła swoje samopoczucie, a piękną sylwetką, pięknym uśmiechem olśniewa wszystkich dookoła.

Gratulacje dla Pani Magdaleny 2019-11-12, 00:00

Gratulujemy Pani Magdalenie wytrwałości w dążeniu do wybranego celu.
Sukces, to nie tylko idealna sylwetka, ale przede wszystkim wprowadzenie zdrowego trybu życia, który jest bardzo ważny.

Wielki sukces pani Lucyny 2019-11-11, 00:00

Rozpiera nas duma i niezmiernie się cieszymy, gdy możemy się pochwalić sukcesami naszych pacjentów.
Pani Lucyna postanowiła zrobić coś dla siebie, dlatego zgłosiła się do naszego gabinetu. Oprócz poprawy stanu zdrowia, zyskała wymarzoną sylwetkę.

Dzień Zdrowia w Szkole Podstawowej w Nowym Łupkowie 2019-11-08, 00:00

Mieliśmy okazję uczestniczyć w „Dniu Zdrowia” zorganizowany w Szkole Podstawowej w Nowym Łupkowie.
Dla najmłodszych pani dietetyk przygotowała zabawy edukacyjne, natomiast starsi uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę matematyczną poprzez wyliczanie zawartości cukru w poszczególnych produktach spożywczych.

Edukacja i zabawa dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zagórzu 2019-11-05, 00:00

Edukacja poprzez zabawę to bardzo dobry pomysł, aby uświadomić dzieciom jaki wpływ maja produkty spożywane każdego dnia.
Podczas pogadanki pani dietetyk zadbała również o zabawy ruchowe, gdyż są bardzo ważnym elementem w życiu maluchów.

Wizyta Przedszkolaków w Gabinecie Dietetycznym 2019-10-23, 00:00

Czym zajmuje się dietetyk dobrze wie grupa „Delfinki” i „Kotki” z Przedszkola nr 3 w Sanoku.Najmłodsi poznali pracę dietetyka podczas wizyty w naszym gabinecie.Przedszkolaki dobrze rozpoznają wartościowe produkty, oraz wiedzą jaki wpływ ma aktywność fizyczna. Dowodem na to jest wykonana przez dzieci Piramida Zdrowego Żywienia.

SPOSÓB NA JESIENNĄ MELANCHOLIĘ 2019-10-19, 00:00

Pierwszy dzień jesieni już dawno za nami. Zaczęło się kichanie, kaszel, bóle głowy… A co zrobić, żeby poprawić odporność?

1. Odpocznij i wysypiaj się – zmęczony organizm jest podatniejszy na infekcje. Osoba dorosła powinna przesypiać ok. 8 godzin na dobę. Ważne, aby zasypiać w ciemnym, cichym pomieszczeniu, ponieważ tylko wtedy w szyszynce wydziela się melatonina, która zapewnia odpowiedni rytm dobowy.
2. Podejdź do życia na luzie – podczas długotrwałego stresu lub napięcia dochodzi do osłabienia układu odpornościowego jak również do powstania chorób autoimmunologicznych, np. Hashimoto, Gravesa-Basedova czy łuszczycy.
3. Śmiej się – głośny, prawdziwy śmiech angażuje całe ciało, co prowadzi do wzrostu powstania przeciwciał, a poza tym obniża poziom stresu
4. Rzuć używki – nadmierne spożycie alkoholu oraz palenie papierosów szczególnie zmniejsza wchłanialność witaminy C
5. Zwiększ spożycie owoców i warzyw, które zawierają antyoksydanty – przeciwutleniacze walczą z wolnymi rodnikami, co sprzyja podwyższeniu odporności. Wybieraj warzywa: szpinak, marchew, brokuły, czerwoną paprykę, pomidory; skup się także na owocach takich jak: cytrusy, czarna porzeczka, aronia, czerwona porzeczka.
6. Nie zapomnij o kiszonkach – to one są naturalnym probiotykiem: kiszona kapusta, kiszone ogórki, naturalny domowy kwas chlebowy, czy naturalnie fermentowany ocet jabłkowy – to te produkty przywracają równowagę flory bakteryjnej w jelitach.
7. Pamiętaj, że Tobie też należy się chwila odpoczynku – odporność w dużej mierze osłabiają sytuacje stresowe oraz życie w ciągłym biegu i napięciu. Warto codziennie poświęcić chwilę dla relaksu – poczytaj książkę, weź gorącą kąpiel wśród świec lub posłuchaj ulubionej muzyki. Możesz odprężyć się również ćwicząc na siłowni lub spotykając się z przyjaciółmi

Prelekcja dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku 2019-10-18, 00:00

Wiedza o żywieniu i jego wpływie na nasze zdrowie jest niezwykle ważna. Dlatego skorzystaliśmy z zaproszenia, aby przeprowadzić pogadankę dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku.
Uczniowie zapoznali się z Piramidą Zdrowego Żywienia. Wiedzą także jak wpływa cukier, który często dodawany jest do produktów spożywczych

"Stop Nadwadze i Otyłości Młodzieży" 2019-10-10, 13:00

Za nami pierwsze spotkanie z uczniami trzech brzozowskich szkół pod tytułem „STOP NADWADZE I OTYŁOŚCI MŁODZIEŻY”.
Pani dietetyk wzięła udział w pogadance z młodzieżą. Zachęciła uczestników do wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych, które wpływają nie tylko na masę ciała, ale głównie na stan zdrowia i samopoczucie. Pod lupę wzięła także jaki styl życia prowadzi młodzież.  Poruszyła również temat napojów energetycznych, które w swoim składzie zawierają ogromne ilości cukru oraz kofeiny, przekraczające dzienne dozwolone dawki. Niestety co raz częściej dominują w codziennym jadłospisie nastolatków.
Mamy nadzieję, że pomimo sporej świadomości i wiedzy na te tematy, każdy z uczestników wyciągnie dla siebie wartościowe informacje.

Metamorfoza Pani Joanny 2019-10-05, 12:00

Przedstawiamy Panią Joannę, która utraciła 16 kg, a przede wszystkim zmieniła nawyki żywieniowe. Pani Joanna wymienia zarówno zmiany zewnętrzne jaki i wewnętrzne, które nastąpiły po ukończeniu kuracji w Bonne Sante. Wszystkie zmiany można zauważyć, a Pani Asia ma większą wiarę w siebie i swoje możliwości.

-99,8 kg !!! 2019-10-03, 00:00

– 99,8 kg – to wspólny sukces naszych pięknych pacjentek !
Aby osiągnąć zamierzony cel, każda przeszła swoja drogę. Często pojawiały się pokusy, ale dzielnie stawiały czoła. Dziś cieszą się dobrym zdrowiem, wspaniałym samopoczuciem i cudownym wyglądem.

Prelekcja w Internacie Zespołu Szkół Leśnych w Lesku 2019-10-02, 17:00

Zostaliśmy zaproszeni, aby wygłosić prelekcję w Internacie Zespołu Szkół Leśnych w Lesku.
Uczniowie dowiedzieli się jaka jest zawartość cukru w wybranych produktach spożywczych oraz jakie są konsekwencje nadużywania go.

-28kg bez efektu jojo!! 2019-09-27, 00:00

Z pomocą naszego dietetyka straciła 28 kg, a efekt który osiągnęła po stabilizacji utrzymuje już ponad rok.  Jest pewną siebie kobietą, zaraża wszystkich swoim uśmiechem oraz pozytywnym nastawieniem.

Ze smacznym, lekkim i prostym jadłospisem schudłam 12 kg z Bonne Santé!

Smaczna kuchnia, widoczne gołym okiem rezultaty i wiara w swój sukces przyniosły świetne efekty oraz zagwarantowały lepsze samopoczucie. Pani Agnieszka pomimo braku czasu i dużej ilości obowiązków, zadbała o swoje zdrowie i odkryła siebie na nowo.

Pełny wywiad z Panią Agnieszką -> LINK

Gabinety Dietetyczne Bonne Santé serdecznie zapraszają na oficjalne otwarcie, które odbędzie się 10 lipca (poniedziałek)Na pierwszych klientów czekają dietetyczne przekąski oraz bezpłatne konsultacje z dietetykiem.

Umów się już dziś na bezpłatną konsultację dietetyczną: tel. 789 291 501

Zdrowsze życie i szczupła sylwetka są w zasięgu ręki. Wystarczy sięgnąć po rozwiązania, które sprawdziły się już w przypadku tysięcy pacjentów Bonne Santé. 

Konsultacje dietetyka w Szpitalu Specjalistycznym w Brzozowie

W najbliższy czwartek (13.07) zapraszamy na bezpłatne konsultacje dietetyczne oraz analizy składu ciała do Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie. Do dyspozycji Pacjentów będzie Pani Elżbieta Kolbuch – dietetyk Bonne Santé.

Voucher na DOBRE ZDROWIE - wyjątkowy prezent na każdą okazję

Znaleźć wyjątkowy prezent nie jest łatwo. Spraw bliskim radość – obdarowując Ich voucherem na DOBRE ZDROWIE. Voucher na kurację dietetyczną to nie tylko zwykły prezent, to może być początek pozytywnych zmian w stylu życia osoby obdarowanej.

Konsultacje dietetyczne podczas "Dni Beska"

W zeszłą sobotę (08.07) mogliście nas spotkać podczas „Dni Beska”, gdzie każdy chętny mógł skorzystać z analizy składu ciała oraz porady dietetyka. Wszystkich tych, którym nie udało się skorzystać z bezpłatnej konsultacji dietetycznej zapraszamy do naszego gabinetu przy Placu Św. Michała 3 w Sanoku  🙂

Konsultacje dietetyczne w Szpitalu Specjalistycznym w Brzozowie

13 lipca dietetycy Bonne Sante odwiedzili Szpital Specjalistyczny w Brzozowie. Przez cały dzień pacjenci oraz personel mogli korzystać z indywidualnych porad żywieniowych.

Dziękujemy personelowi szpitala za możliwość współpracy i udostępnienie miejsca.

Wakacyjne zajęcia dla dzieci w MDK w Sanoku

W lipcu mieliśmy przyjemność gościć w MDK podczas zajęć dla dzieci. Pani Elżbieta Kolbuch – dietetyk Bonne Sante wygłosiła krótką prezentację, a następnie poprowadziła warsztaty żywieniowe. Jesteśmy mile zaskoczeni aktywnością i dużą wiedzą najmłodszych nt. zdrowego stylu życia.

Motoriada Sanocka

Koniec lipca spędziłyśmy na Motoriadzie Sanockiej, podczas której odbył się zlot motocykli, pokazy łucznictwa oraz ognia. Dodatkowo z chętnych uczestników mógł zarejestrować się jako dawca szpiku. My ze swojej strony zapewniliśmy profesjonalną opiekę dietetyka, który udzielał konsultacji żywieniowych.

Jaką wodę do picia wybrać? Przeczytajcie w Korso!

Kolejna fala upałów przed nami! 🙂 Cennymi wskazówkami na temat tego, jaka woda jest najlepsza do picia dzieli się w Wami Elżbieta Kolbuch – dietetyk Bonne Sante.

Konsultacje dietetyka na basenie

Upał nie odpuszcza, więc nasi dietetycy wybrali się na basen, gdzie wykonywali analizę składu ciała 🙂

XI Kiermasz Smaków Karpackich

Deszcz nam nie straszny! 😉 Mimo niesprzyjającej aury gościłyśmy podczas XI Kiermaszu Smaków Karpackich, który odbył się w połowie sierpnia. Każdy zainteresowany otrzymał od nas ciekawe przepisy na zdrowe potrawy.

Czas wrócić do szkoły! Event zdrowotny na sanockim Rynku.

Rok szkolny uważamy za otwarty! Z tej okazji na początku września zorganizowałyśmy event na sanockim Rynku, podczas którego rozdawałyśmy zdrowe II śniadanie dla dzieci oraz plany lekcji.

Nie zapominajcie o zabieraniu posiłków do szkoły! 🙂

Święto Chleba w Bukowsku

10 września podczas Święta Chleba nasi dietetycy zagościli w Bukowsku, gdzie dzielili się przepisami na zdrowe pieczywo. Każdy z uczniów otrzymał plan lekcji oraz jabłka na II śniadanie.

Prelekcja w SP6 w Sanoku

W dniu 7 listopada przeprowadziliśmy prelekcję dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6.
Najmłodsze dzieci poprzez zabawę uczyły się zasad zdrowego odżywiania, natomiast uczniowie starszych klas wzięli udział w prezentacji multimedialnej. Od teraz dzieci i młodzież będą świadomie i zdrowo komponować swoje posiłki.

Prelekcja w SP 8 w Sanoku

Podczas Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania nasi dietetycy przeprowadzili prelekcję w Szkole Podstawowej nr 8 oraz w Internacie przy Zespole Szkół nr 2 w Sanoku. Dzieci uczyły się poprzez zabawę podstawowych zasad zdrowego odżywiania. Natomiast uczniowie podczas prelekcji połączonej z przyrządzaniem koktajli dowiedzieli się jaki wpływ na zdrowie i samopoczucie ma prawidłowa dieta.

Warsztaty w Niepublicznym Przedszkolu w Zagórzu

Wczoraj Pani Ela odwiedziła Niepubliczne Przedszkole im. im. ks Prałata Józefa Jakieły w Zagórzu aby edukować najmłodsze dzieci w temacie zdrowego odżywiania.
Dzieci chętnie brały udział w zabawach edukacyjnych zorganizowanych przez dietetyka.

Prelekcja w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku

9 kwietnia Pani Elżbieta przeprowadziła wykład motywacyjny dla uczestników programu „PWSZ w dobrej formie”.
Aby zmotywować swoich podopiecznych pani dietetyk przekazała jak wytrwać w swoich postanowieniach oraz odnawiać energię do działania.

"Wczesne wykrycie to życie" Biała sobota w sanockim szpitalu

14 kwietnia odbyła się Biała Sobota z ultrasonografią plus+

Akcja skierowana była dla Pań, aby mogły skorzystać z konsultacji oraz USG. Z naszej strony zapewniliśmy profesjonalne konsultacje żywieniowe. Zainteresowanie badaniami było ogromne.

Niektóre Panie zostały skierowane do dalszej diagnostyki, co utwierdza nas w przekonaniu jak ważne są badania profilaktyczne, oraz że warto z nich skorzystać.

Prelekcja w Polskim Związku Głuchych w Sanoku

W dniu 19 kwietnia skorzystaliśmy z zaproszenia, aby przeprowadzić  prelekcję dla członków Polskiego Związku Głuchych w Sanoku.
W trakcie spotkania dietetyk – Elżbieta Kolbuch omówiła zasady zdrowego odżywiania, a także przekazała cenne informacje dotyczące codziennych zakupów produktów spożywczych.

Prelekcja dla rodziców w Placówce Oświaty w Grabownicy

9 maja w Placówce Oświaty w Grabownicy pani dietetyk przeprowadziła prelekcję dla rodziców. Wyjaśniła co powinno się znaleźć w jadłospisie dzieci i młodzieży.
Rodzice otrzymali wiele cennych wskazówek w jaki sposób mogą przyrządzać posiłki, aby zachęcić niejadka do jedzenia.
Pani dietetyk wyjaśniła także co kryje się w produktach spożywczych dedykowanych dla dzieci i czego należy unikać.

"PWSZ w dobrej formie"

– 42 kg!!  Z takim wynikiem zakończyliśmy 3 – miesięczny projekt „PWSZ w dobrej formie”, którego celem była poprawa kondycji, zmiana nawyków żywieniowych, a przy okazji zmniejszenie masy ciała.

Udział wzięło 16 osób, które osiągnęły wspólny cel, tracąc przy tym 42 kg. Cieszymy się bardzo, gdyż u większości zaszczepiliśmy zdrowe nawyki żywieniowe oraz chęć do aktywnego spędzania czasu.

Mamy nadzieję, że pracownicy PWSZ w Sanoku będą świetnym przykładem, że zdrowy styl życia nie jest taki trudny.
Pamiętajmy, że nigdy nie jest za późno na zmiany, które w przyszłości będą rzutowały na nasz stan zdrowia i samopoczucie.

Najważniejsze jest znaleźć w sobie motywację i chęć do zmian, a „jedyna droga do spełniania marzeń to działanie”

Dni Sanoka - Eksplozja kolorów!

Minionej soboty mieliśmy przyjemność spotkać się z Wami w Centrum Medycznym NZOZ Konsylium sp z o.o. w Sanoku. Do południa było poważnie, natomiast po południu mogliście się bawić w naszym towarzystwie na sanockich Błoniach.
Było wesoło, rozrywkowo i bardzo kolorowo.
Każdy, kto wziął udział w zabawach i konkursach zorganizowanych wraz z Fitness klubem – Strefa Zdrowia otrzymał upominek.

Zakończenie Lata - Finał Radia Biwak

Za nami kolejne wyzwanie, którym było zorganizowanie toru przeszkód na Turniej Dzielnic podczas imprezy na zakończenie lata.
Świetną atmosferę wśród zawodników wprowadzał Irek Bieleninik, a pani dietetyk zapoznała uczestników z przebiegiem przygotowanej przez nas konkurencji.
Częstowałyśmy pyszną Fit Lemoniadą, a najmłodsi uczestnicy otrzymali od nas plany lekcji oraz jabłko z ciekawostką o drugim śniadaniu.

Zmieniamy nawyki żywieniowe najmłodszych

Oliwia to jedna z naszych najmłodszych pacjentek, z którą wspólnie pracowałyśmy nad zmianą nawyków żywieniowych. Podczas cotygodniowych wizyt poznawałyśmy jak duże znaczenie na organizm ma to co jemy. W ciągu 2 miesięcy Oliwia nauczyła się nie tylko komponować zdrowe posiłki, ale również poprawiła swoją kondycję, samopoczucie, z jej twarzy nie znika uśmiech  Naszej bohaterce udało się zmniejszyć masę ciała o 4 kg, czyli dokładnie tyle ile brakowało jej do osiągnięcia idealnej wagi dla dziewczynki w jej wieku.

Warsztaty dietetyczne w programie "Zielone Bieszczady"

Prowadzimy cykl warsztatów objętych programem „Zielone Bieszczady”

Już dwa razy gościliśmy w Domu Ludowym w Dobrej, gdzie pani dietetyk przedstawiła zasady zdrowego odżywiania, zwracając szczególną uwagę na to, co powinno znaleźć się w diecie seniora.
Uczestnicy dowiedzieli się również jak zrobić mądre zakupy

"Zielone Bieszczady" - Warsztaty w Orelcu i Czarnej

Zakończenie warsztatów dietetycznych objętych programem „Zielone Bieszczady.”

Spędziliśmy bardzo milo czas w Bieszczadach, prowadząc warsztaty dietetyczne w Orelcu i Czarnej. Pani dietetyk poprzez przedstawienie zasad  zdrowego odżywiania, zwróciła szczególną uwagę na to, co powinno znaleźć się w diecie. Słuchacze dowiedzieli się także na co zwracać uwagę robiąc codzienne zakupy dla siebie jak i całej rodziny.

Warsztaty dla najmłodszych - Przedszkole Wesoły Ludek w Lesku

W zeszłym tygodniu odwiedziliśmy Przedszkole Wesoły Ludek w Lesku, gdzie Pani Ela poprzez zabawę przekazała dzieciom co należy jeść  i jakie witaminy oraz minerały są potrzebne, aby być silnym i zdrowym.
Przedszkolaki dowiedziały się czym zajmuje się dietetyk, a także jaki sprzęt znajduje się w gabinecie dietetycznym.

Dzień Otwarty z okazji Święta Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet zorganizowaliśmy 7 marca niecodzienne atrakcje. Każda pani, która odwiedziła nas w tym dniu mogła skorzystać z  bezpłatnej porady dietetycznej, spróbować dietetycznych przekąsek, a także skorzystać z analizy skóry.

I Halowy Turniej Mamusiek

W sobotę 16 marca odbył się I Halowy Turniej Mamusiek w piłce nożnej. Mocna rywalizacja podczas meczu, ale również zbiórka na operację chłopca.

Na zakończenie Turnieju odbyła się krótka prelekcja, którą przeprowadziła Pani Elżbieta.

BIAŁA SOBOTA W SANOCKIM SZPITALU

Profilaktyka jest najważniejsza!!!

Dzięki Stowarzyszeniu Sanitas mieliśmy możliwość uświadomienia, jak ważne dla naszego zdrowia są nie tylko badania, ale również sposób odżywiania.

Europejski Dzień Walki z Otyłością

Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Otyłością w Szkole Podstawowej w Pakoszówce Dietetyk Elżbieta Kolbuch przeprowadziła prelekcje o zdrowym odżywianiu.

Najmłodsze dzieci chętnie brały udział w zabawie, zaskoczyły nas swoją wiedzą na temat żywności, natomiast uczniowie starszych klas dowiedzieli się na co zwracać uwagę robiąc zakupy oraz jaki wpływ na nasze zdrowie ma cukier zawarty w produktach spożywczych.

Warsztaty w Przedszkolu w Humniskach

Dietetyk Elżbieta Kolbuch przedstawiła dzieciom na czym polega zawód dietetyka, poszerzyła wiedzę na temat zdrowego odżywiania, zapoznała z produktami najzdrowszymi i najbardziej wartościowymi oraz przedstawiła te, które w odżywianiu powinny zostać wyeliminowane.

Pan Ryszard zmieniając sposób odżywiania schudł 24,7 kg!

Pan Ryszard zadbał o swoje zdrowie i zmienił sposób odżywiania. Pomogła Mu w tym dietetyk Elżbieta Kolbuch z Bonne Santé Sanok, pod której okiem zgubił 24,7 kg i zmienił nawyki żywieniowe na zdrowsze.

Zachęcamy do przeczytania całego wywiadu: https://link.do/zuyCo

Sukces Pani Angeliki!

Pani Angelika pod opieką dietetyk Elżbiety Kolbuch schudła 10,5 kg. Zaszczepiła w swojej codzienności nie tylko miłość do zdrowego gotowania, ale również  regularnej aktywności fizycznej
Sukces ten udało się osiągnąć dzięki systematycznej i wytrwałej współpracy z dietetykiem oraz wsparciu najbliższych.
Kluczowym elementem kuracji był również etap stabilizacji wagi, który pozwala już kolejny miesiąc utrzymać osiągnięte wyniki
Pamiętajmy, że „DO SUKCESU NIE MA ŻADNEJ WINDY. TRZEBA IŚĆ PO SCHODACH”

"Aktywnie, Zdrowo, Kolorowo"

„AKTYWNIE, ZDROWO, KOLOROWO” pod takim hasłem odbył się międzyszkolny konkurs w jury którego zasiadła nasza Pani Dietetyk.
Dzieci z sąsiadujących miejscowości rywalizowały ze sobą, wykazując się wiedzą na temat zdrowego odżywiania a także umiejętnościami sportowymi.
Konkurs okazał się świetna formą zabawy oraz sprawdzenia wiedzy dzieci które bardzo się zaangażowały.

II Urodziny Gabinetu Bonne Sante w Sanoku!

II Urodziny już za nami. Było miło i sympatycznie. Cieszymy się bardzo z tak ogromnego zainteresowania oraz serdeczności. Dla każdego uczestnika czekała bezpłatna analiza, porady dietetyczne oraz niespodzianki.Już od teraz niecierpliwością czekamy na kolejne urodziny.

-12kg w 3 miesiące !!!

Pani Ania pod opieką dietetyka schudła 12 kg w zaledwie 3 miesiące, a także zmieniła nawyki żywieniowe na zdrowsze, poprawiając tym samym swoje samopoczucie.
Bardzo ważnym elementem kuracji był również etap stabilizacji wagi, który pozwala już od roku utrzymać osiągnięte wyniki

Spotkanie w Klubie Seniora - Jaśliska

Za nami spotkanie z seniorami w Jaśliskach, gdzie pani dietetyk przeprowadziła prelekcję na temat zasad zdrowego odżywiania.
Zwróciła także uwagę na to ile cukru znajduje się w popularnych produktach, które często pojawiają się w każdym domu.
Każdy uczestnik, mógł wziąć udział w analizie składu ciała, a także otrzymać wskazówki dietetyczne.

Efekt kuracji Pani Julii to -13,8 kg w 4 miesiące!

Pani Julia pod opieką dietetyka straciła 13,8 kg w 4 miesiące!
Dzięki systematycznym wizytom zmieniła nawyki żywieniowe na zdrowsze, poprawiając tym samym swoje samopoczucie.
Ważny był również etap stabilizacji aby utrzymać osiągnięte efekty.

"Sanocka dieta" -Tygodnik Sanocki - Oko na Przedsiębiorczych

Z okazji II urodzin Gabinetu Bonne Sante w Sanoku, Pani dietetyk Elżbieta Kolbuch została poproszona przez redakcję Tygodnika Sanockiego o udzielenie informacji jak wygląda dieta Sanoczan.

Więcej przeczytacie na:   https://link.do/FHr2P